Shimon Adaf 1972-...

land: Israël
taal: Ivriet
is geboren en opgegroeid in Sderot, een stadje in het zuiden van Israël met een bevolking die voornamelijk bestaat uit immigranten uit Noord Afrika, en vooral uit Marokko, zoals de ouders van Shimon. Deze achtergrond heeft een enorme invloed gehad op zijn schrijven. Verder werd hij, naar eigen zeggen, ‘veroordeeld tot het schrijven van poëzie’ door ademhalingsproblemen die hij had als klein kind. Na zijn diensttijd vormde hij, met twee vrienden uit Sderot, een rockbandje, Ha-Atsula (de adel), en ‘emigreerde’ hij naar Tel-Aviv.
Zijn eerste, en tot nu toe enige poëziebundel, De monoloog van Icarus, verscheen in 1997, en kreeg een aanmoedigingsprijs van het ministerie van onderwijs. Sinds deze publicatie houdt hij zich voornamelijk bezig met woorden: twee jaar lang heeft hij columns geschreven voor het grootste literaire supplement in Israël, over literatuur, film en rockmuziek, en samengewerkt met rockmusici. Op het moment werkt hij als literair redacteur bij de grote uitgeverij Keter. Als antwoord op vragen over zijn poëzie citeert hij zijn favoriete zangeres en tekstschrijfster Patricia Monday:
‘Schrijven vraagt een soort verontschuldiging,/ daarom hier de mijne: / ik heb niet de gave om te worden bemind / als elk ander levend wezen / ben ik goed in verwelken. // En een hele mythologie / bouwt zich op onder mijn nagels. / Als ik mensen zie,/ hun duisternis in aantocht, / is dat een pijn waarvan ik de verleiding /niet meer kan weerstaan.’



Auteur: Tamir Herzberg

Gedichten:

« terug